Kayabaşı Kurye

Kayabaşı Kurye
Kayabaşı Kurye
Kayabaşı Kurye
Kayabaşı Kurye

Kayabaşı Kurye

Kayabaşı Kurye sektörünün Türkiye’de yükselebilmesi için insan kaynaklarının kaliteli yetişmesi büyük önem arzetmektedir. Türkiye’nin coğrafi yapısı itibariyle büyük bir potansiyel olduğu bilinir. Büyük bir sistem açığı ve Lojistik mezunu personel eksiği bu yönde bir yavaşlama kaydetmektedir. Aslında çok güzel bir sektör kargo kurye işi. Hızlı tüketim hırdavat ve tekstilde de Lojistik talebin artacağı hesaplanmaktadır.Türkiye Moto Kurye sektörünün mevcut durumunun genel olarak şu şekilde değerlendirmek mümkündür .

Değişik kaynaklarda ve internette zaman zaman garip garip anlatımlar tanımlamalar Envanter yönetimi söylemler bulunmakta. Amacı kısa ve öz manada bilgiler vermek gerek.Tarama yaptığımızda Öncelikle sektörde çalışan sayısı belli değil. Ne kadar maaş alınıyor ya da,En son nereye kadar gidebilirim. Sigortanız yatıyor’mu yatmıyormu? Giriş çıkış saatleri belli değil gibi konular konuşulmakta. Tüm bu sorunların firma yetkilileri tarafından yeniden değerlendirmeye alınması gerek.

Kayabaşı Kurye

Olması ve Olmaması Gerekenler.

 

 • Küresel rekabetin artması ve model Kurye işletmecilik anlayışını oluşması
 • Geleneksel işletmecilik anlayışlarının.
 • Lojistik sektörünün ihtiyaçlarını karşılayamamas.
 • Pazarlama hizmet ve müşteri ilişkileri gibi profesyonel diş kavramlarının yeterince oturmaması.
 • Ulusal talep ve iş potansiyelini yeterince kullanılmaması.
 • Karayolunda işletme ve Araç sayısının mevcut iş kapasitesine göre fazla olması.
 • Sektörü finansal açıdan zayıf işletmelerden kurulu olması .
 • Yetişmiş kalifiye insan gücünün sınırlı sayıda bulunması.
 • işletme yönetiminde aile şirket yönetimi anlayışının hakimiyeti.
 • Ulusal ve uluslararası Gümrük ve Ulaştırma mevzuatları başta olmak üzere sektöre. yönelik yasal altyapının yeterince anlaşılmaması.
 • mevzuat ve dökümantasyon kalitesi konusunda yeterli tecrübeye kaynaklarını olmaması Kayıt dışı ekonomi ve etik olmayan iş anlayışlarının yaygın olması.
 • Avrupa entegrasyonunun Avrupa ve Türk lojistiğine etkileri.

Gelecekde Kurye Sektörü Ne Durumda Olur ?

Moto kurye kavramının çıkış noktasına bakmış olduğumızda, temelde hesap kitap yapma ve sonuçlara yönelik fikir sisteminin odak noktasını oluşturduğu görülmektedir. Işletmeler arası rekabetin giderek tedarik zincirleri ve kargo,kurye faaliyetleri yünlü olması işletmeler arasında kuryeci teriminın önemini açıkça göstermektedir. Yaşanmış olan globalleşme sürecinde sektörün,müşterilerin, ihtiyaçlarını karşılamak lazım. Tüm bunlara paralel olarak kurumsal yapılanmalar ile iş anlayışlarının  çözebiliriz.

Birbirine benzer firmaların ortaya çıkması müşterilere hizmet sunumlarında değişikleşme gereğini keşfetmiştir. Express Kurye hizmetlerinde sağlanan üstün performans işletmelerin rekabet edebilmelerinde önemli rol oynayabilir.

Günümüzde kurye firmalarının en önemli amaçlarından birisi, müşteriye yönelik davranmasıdır. Bu amaç etrafında üretimde ve tüketimde dikkat çeken araçlar maliyet, kalite, zaman ve hızdır. Işte kuryecilik bu amaç ve vasıtaların bir noktada birleşmesini sağlayarak, işletmeler ile müşterileri içinde ulaşımı ve bildirişimi sağlamaktır. Müşterilerin  pazarda daha fazla laf sahibi olmaları ile birlikte daha üstün hizmetler sunma gereği kuryelere olan ilgiyi artırmış olabilir. Gelecekte kurumların rekabeti fiyatlarda değil ürünlerde güvenli teslimat olucaktır. Işletmeler kurye faliyetini müsait şekilde organize ederek inanılmaz derecede rekabetçi üstünlük sağlayabilmektedirler.

Moto Kurye hakkında 246 makale
Moto Kurye günlük kurye teslimatları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*